top of page

2022 rusza z funkowego kopyta!

My tu jeszcze o zeszłym roku myślimy, a 2022 już się zaczął bujać.

Zawsze na początku roku szykujemy się do wrzucenia nowej playlisty na Spotify, żeby oficjalnie rozpocząć funkowy rok. I zazwyczaj zajmuje nam to kilka tygodni, żeby mieć co tam wrzucić. Ale nie w tym roku!


Już pojawiły się dwie (sic!) płyty warte wspomnienia i do tego kilka singli!


Zacznijmy może od tej bardziej popowej i takiej, o której już pewnie usłyszeliście, czyli wydanej z zaskoczenia płycie The Weeknd Dawn FM. Ten kanadyjski wokalista i producent już przyzwyczaił nas do swojej miłości do brzmień rodem z lat 80., a że wtedy królowały syntezatory i funkowe elektroniczne beaty, to i na tej płycie ich nie brakuje.


Chociaż całość jest zdecydowanie popowa, to posłuchajcie sobie utworu Sacrifice, który buja jak rozgrzany do czerwoności parkiet.

Drugą płytą, która pojawiła się z zaskoczenia w ostatni piątek jest Wong’s Cafe Cory’ego Wonga. Funkowym ludziom nie musimy przedstawiać tego gitarzysty, a jeżeli czytujecie i słuchacie nas regularnie, to wiecie, że Cory chyba w ogóle nie spał przez cały zeszły rok, ponieważ wydał w sumie cztery albumy!! I chyba fakt, że już 7 stycznia mamy kolejny do odsłuchania, oznacza że nie planuje on odpoczywać.


Tym razem jest to materiał zarejestrowany wraz z jego przyjaciółmi z Vulfpeck, a nie jest własnym zespołem. Nie jest to też do końca funkowa płyta, ponieważ słowo klucz w jej wypadku to eklektyzm. Są i spokojne akustyczne nagrania, jak i bardziej swingująco-rock’n’rollowe. Ale Cory nie byłby sobą, gdyby wszystko to nie było podszyte funkowym feelingiem. Wystarczy sprawdzić kawałek You Go To Be You.

A co do singli, to przede wszystkim mamy drugą już zapowiedzieć nadchodzącej płyty Delvon Lamarr Organ Trio w postaci utworu Don’t Worry ‘Bout What I Do. Cała płyta Cols As Weiss ukaże się na rynku 11 lutego nakładem Colemine Records.

Mało wam?


Po więcej zajrzyjcie do naszej playlisty, która będziemy regularnie uzupełniać o nowe funkowe sztosy jak tylko będą się pojawiać.


No i oczywiście słuchajcie naszej audycji „What’s Funk” w najbliższy piątek w Radiu Kampus, bo tam nie tylko te nowości zabrzmią, ale jeszcze kilka rzeczy, które umknęły nam w zeszłym roku.


Funkowego roku!

27 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page