top of page

A co tam funkowego do obejrzenia na święta?

Niepodziewanie w Polsce mamy możliwość obejrzeć legalnie dwa głośne filmy muzyczne tego roku.

O filmie Summer of Soul w reżyserii Questlove’a pisaliśmy i mówiliśmy już wielokrotnie. Pojawił się on w amerykańskich kinach i na platformie Hulu drugiego lipca i od razu podbił wszystkich serca. No prawie wszystkich, bo w Polsce dotychczas oficjalnie mogliśmy zobaczyć film jedynie w ramach festiwalu Docs Against Gravity. Teraz jednak dostajemy prezent na święta, ponieważ od dzisiaj 17 grudnia film ten możemy obejrzeć w wybranych kinach w całej Polsce!


Sprawdźcie repertuar w swoim mieście i koniecznie idźcie, nawet jak oglądaliście ten film na razie w domu. Przeżyć ten festiwal na dużym ekranie i z kinowym dźwiękiem, to zupełnie inne doznanie.

Drugim filmem, którego też dotychczas się nie doczekaliśmy w kinie (mimo wcześniejszych informacji o jego dystrybucji w kinach), jest Respect, czyli biografia Arethy Franklin z Jennifer Hudson w roli głównej. Ten film nie otrzymał tak pochlebnych recenzji i nagród jak Summer of Soul, ale ustalmy, że dla samej muzyki Arethy warto go zobaczyć.


W tym przypadku niestety nie zobaczymy go w kinie, ponieważ film ten został udostępniony na na VOD w Playerze: https://player.pl/playerplus/filmy-online/respect,226691

Koszt jego wypożyczenia to 18 zł.


19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page