top of page

Chicken Grass z debiutanckim albumem

Ponownie Finlandia daje nam funkową niespodziankę.

Dopiero co pisaliśmy o świetnej funkowej kapeli z Finlandii jaką jest Punomo, a tu proszę, kolejny sztos spada na nasze uszy i porusza nam tyłkami!


Chicken Grass to nie świeżaki, bo grają już ze sobą prawie 25 lat! Jednak dopiero teraz ukazuje się ich pierwsza płyta długogrająca pod tytułem Chicken Grass. Całkowicie nagrana na vintygowym sprzęcie rodem z lat 70. daje wrażenie powstałej w złotych czasach muzyki funk i soul. A gdy do produkcji przykłada swoje magiczne ręce Max Weissenfeldt, który wcześniej pracował m.in. z Poets of Rhythm i Dr Johnem, to wiadomo, że będzie gruuubo.

Zespół w swojej muzyce łączy wszystko co najlepsze czyli funk, soul, jazz a nawet trochę brudnej psychodeli rodem z nowoorleańskich bagien. Zwłaszcza to ostatnie słychać gdy gościnnie zespół wspomaga swoim głosem wokalistka Princess Shaw pochodząca właśnie z Nowego Orleanu.


Do kapeli należy śmietanka fińskich muzyków czyli Tapio Wiik (wokal, klawisze), Janne Valppu (bas), Mikko Räisänen (gitara), Olli Tuomainen (saksofon i flet) i Janne Mathlin (perkusja).


Cały album jest do kupienia na CD oraz do posłuchania na streamingach nakładem Cattrack Records.


9 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page