Cok wraca z nowym singlem

Polski producent z Sosnowca, którego poznaliśmy płytą „NuFunk” prezentuje singiel „Street Life”.

Cok pojawił się na naszym radarze w roku 2016, kiedy to wypuścił na światło dzienne płytę NuFunk. Pełna klasycznego funkowo-elektronicznego grania i instrumentalnego boogie płyta nie tylko od razu zawitała w naszej audycji What’s Funk, ale i ruszyła w szerszy świat wśród popperów.


Od tamtego czasu pochodzący z Sosnowca producent, który lubuje się w brzmieniach lat 70. i 80. regularnie częstuje nas singlami i w zeszłym tygodniu dostaliśmy najnowsze z jego dzieł.

Street Life, to, jak chwali wydawca elQuatro, najlepszy numerem Coka dotychczas. Iście esencjonalny utwór, zawierający wszystko co najlepsze z jego twórczości. Z opisu dowiadujemy się:


Zawieruszone gdzieś wcześniej sample; smaczki i detale, na które zwracasz uwagę dopiero po kilku przesłuchaniach, brzmienia analogowych syntezatorów. Na pierwszy plan wysuwa się jednak granie ciszą, które sosnowiecki producent uwielbia i często stosuje w swoich utworach. W najnowszym z nich akurat znalazło się sporo różnych sampli, które są tak dokładnie zgrane, że w pewnym momencie brzmią niemal jak jedna próbka! Mamy więc do czynienia z dziełem perfekcyjnym pod kątem technicznym.


Do singla powstał również teledysk autorstwa Ujmę To Tak, gdzie pełne szarości ulice Sosnowca oddają klimat utworu.


25 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie