top of page

Cok wraca z nowym singlem

Polski producent z Sosnowca, którego poznaliśmy płytą „NuFunk” prezentuje singiel „Street Life”.

Cok pojawił się na naszym radarze w roku 2016, kiedy to wypuścił na światło dzienne płytę NuFunk. Pełna klasycznego funkowo-elektronicznego grania i instrumentalnego boogie płyta nie tylko od razu zawitała w naszej audycji What’s Funk, ale i ruszyła w szerszy świat wśród popperów.


Od tamtego czasu pochodzący z Sosnowca producent, który lubuje się w brzmieniach lat 70. i 80. regularnie częstuje nas singlami i w zeszłym tygodniu dostaliśmy najnowsze z jego dzieł.

Street Life, to, jak chwali wydawca elQuatro, najlepszy numerem Coka dotychczas. Iście esencjonalny utwór, zawierający wszystko co najlepsze z jego twórczości. Z opisu dowiadujemy się:


Zawieruszone gdzieś wcześniej sample; smaczki i detale, na które zwracasz uwagę dopiero po kilku przesłuchaniach, brzmienia analogowych syntezatorów. Na pierwszy plan wysuwa się jednak granie ciszą, które sosnowiecki producent uwielbia i często stosuje w swoich utworach. W najnowszym z nich akurat znalazło się sporo różnych sampli, które są tak dokładnie zgrane, że w pewnym momencie brzmią niemal jak jedna próbka! Mamy więc do czynienia z dziełem perfekcyjnym pod kątem technicznym.


Do singla powstał również teledysk autorstwa Ujmę To Tak, gdzie pełne szarości ulice Sosnowca oddają klimat utworu.


29 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page