top of page

Dapton Records świętuje 20 lat soulu

W 2014 roku Daptone Records zaprosiło wszystkich swoich artystów do legendarnego teatru Apollo.

Nowojorska wytwórnia Daptone świętuje swoje 20 urodziny. A mają co świętować. Przez ich studio przewinęli się tacy artyści jak Sharon Jones, Charles Bradley, Sugarman 3, Budos Band czy Antibalas. Można śmiało powiedzieć, że byli jednymi z prowodyrów tak zwanego Soul Revival na początku XXI wieku.


Dowodzona przez Bosco Manna, basistę w ich domowym zespole Dap-Kings, wytwórnia stała się wyznacznikiem jakości muzyki soul, funk i gospel.

W ramach świętowania swoich urodzin w końcu dzielą się nagraniem fenomenalnego koncertu, który odbył się w legendarnym Apollo Theater w Harlemie w 2014 roku. Na jednej scenie spotkali się wtedy wszyscy ówcześni artyści związani z Daptone. Przez 3 dni teatr był co wieczór wypchany po brzegi, a muzyka, która w nim wybrzmiewała, była ukłonem w stronę wspaniałych gwiazd, pojawiających się przez dekady na deskach teatru. Począwszy od Jamesa Browna, przez Arethę Franklin, Salomona Burke’a, a kończąc na całej ekipę Motown.


Co prawda kazali nam czekać trochę na to wydanie, ale przez ten cały czas nabrało tylko mocy i znaczenia! Zwłaszcza kiedy pomyśli się o nieobecnych dzisiaj Sharon Jones i Charlesie Bradley’u.


The Daptone Super Soul Revue LIVE at the Apollo to aż dwie płyty i dwie godziny pełne soulu, groove’u i miłości do muzyki. Na YouTube znajdziecie też fragmenty nagrań video z tego koncertu.

Słuchając tego dzisiaj, to musimy dodać ten koncert do listy tych, które będzie trzeba zobaczyć jak już wymyślą wehikuł czasu :P


Na razie pozostaje nam tylko to świetne nagranie!


10 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page