top of page

Debiutancki album The Grease Traps w końcu jest!

The Grease Traps właśnie obchodzą swoje dziesięciolecie i z tej okazji w końcu wydali swój pierwszy album.

Dobrze przeczytaliście. Ten pochodzący z Oakland w Kalifornii ośmioosobowy funkowy skład istnieje już 10 lat. A jak dodać lata, w których ci muzycy działali już razem wcześniej, tylko jeszcze w mniejszym składzie i pod inną nazwą, to zrobi się prawie 20! Możemy chyba zatem uznać, że to ekipa dobrze znana w okolicach Kalifornia i potrafiąca nieźle rozbujać swoich słuchaczy w czasie koncertu.

Przez lata wydawali jedynie single na winylach i to w dobrze znanej funkowo-soulowej wytwórni Colemine. Teraz w końcu doczekaliśmy się pełnej płyty, która ukazała się nakładem Record Kicks, tak tej wytwórni pochodzącej z Włoch.


Płyta Solid Ground to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów deep funku i retro soulowych brzmień. The Grease Traps szykowali, nagrywali i miksowali materiał do swojego debiutu przez prawie 6 lat. Do tego nagrań dokonali m.in. w studiu Transistor Sounds należącym do Kelly’ego Finnigana, a producentem płyty jest Sergio Rios na co dzień współpracujący z Orgone. Wszystko nagrane na prawdziwie analogowy sprzęt, żeby brzmiało jak najbardziej autentycznie.

Wśród 11 utworów znajdziemy funkowe sztosy jak Bird of Paradise czy Amazing Grace, psychodeliczne odjazdy jak Residue oraz słodki soul jak More and More.


Płyta jest dostępna na winylu, CD i oczywiście na streamingach.


8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page