top of page

Druga solowa płyta od YORKa

„The Vintage Funk Vol.1” to rewelacyjny ukłon w stronę klasyki funku.

Niemiecki multiinstrumentalista YORK prezentuje swoją drugą solową płytę, ale tym razem sięga po brzmienia z lat 70. i robi to naprawdę dobrze. The Vintage Funk Vol.1 to 13 utworów, które czerpią z funkowej twórczości Jamesa Browna, ale i disco-funkowych brzmień Chic czy Sister Sledge.


Dla nas istnieje jeden jedyny sposób na kontrole jakości funku – taniec. Jeżeli muza sprawia, że chce nam się ruszać to znaczy, że funk się udał i śmiało możemy się nim z wami podzielić. Ta płyta otrzymuje nasz funkowy znak jakości, bo sprawdziliśmy ją w środę na zajęciach lockingowych i był ogień!

YORK jest muzykiem, który grał z największymi. Wystarczy wymienić Phila Collinsa, Randy Crawford czy Mousse T. Specjalista od fletu i saksofonu, na tej nowe płycie również siada za instrumentami klawiszowymi jak Fender Rhodes, Wurlitzer, Hohner Clavinet czy organy B3, oraz po raz pierwszy chwyta za bas.


Wśród zaproszonych gości usłyszymy wokalistki Josephine i Catherine Nightingale, Olvie Dean i Selene Evan, raperów Liv i Pablo oraz muzyków R.T. Kinga i Pete’a Simpsona.


Płyta jest do kupienia na winylu i CD, oraz do posłuchania na wszystkich streamingach.


16 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page