top of page

Freaky Power nadciąga z Japonii

Basista Root Soul powraca z drugim solowym albumem.

Root Soul, czyli Kenichi Ikeda, to basista i producent pochodzący z Tokio, który zadebiutował w roku 2009 płytą o tytule również Root Soul. Jego miłość do klasycznych funkowo-soulowych brzmień, zwróciła uwagę najważniejszych basowych mistrzów tego gatunku Bootsiego Collinsa i Billa Laswella, którzy wzięli go pod swoje skrzydła.

Teraz po trzynastu latach Root Soul wraca z drugą solową płytą Freaky Power i jak tytuł wskazuje jest to pełna pozytywnej i zwariowanej energii funkowa bomba. Napędzana basem, na którym Kenichi robi cuda, porywa do tańca od samego początku. Jest to klasycznie funkowe granie, jednak pełne współczesnej mocy i świetnych gości. Oprócz kierownika całego tego rytmicznego szaleństwa, na płycie pojawiają się najlepsi japońscy muzycy jak Soki Kimura z Osaka Monaurail na perkusji, Tetsuta Otachi z JariBu Afrobeat Arkestra na gitarze i Kaztake Takeuchi z A Hundred Birds na klawiszach. Do tego gościnnie usłyszmy wokale Erika Rico oraz Andrei Clarke.


Chyba najlepiej podsumował te płytę sam Bootsy:

Wind me up pa! Ah Bootzilla is here, baby and I just like to send a shout out to my man Roots Soul on his second album. He is givin up the funk. And ah….


Płytę znajdziecie na wszystkich streamingach.


12 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page