Freaky Power nadciąga z Japonii

Basista Root Soul powraca z drugim solowym albumem.

Root Soul, czyli Kenichi Ikeda, to basista i producent pochodzący z Tokio, który zadebiutował w roku 2009 płytą o tytule również Root Soul. Jego miłość do klasycznych funkowo-soulowych brzmień, zwróciła uwagę najważniejszych basowych mistrzów tego gatunku Bootsiego Collinsa i Billa Laswella, którzy wzięli go pod swoje skrzydła.

Teraz po trzynastu latach Root Soul wraca z drugą solową płytą Freaky Power i jak tytuł wskazuje jest to pełna pozytywnej i zwariowanej energii funkowa bomba. Napędzana basem, na którym Kenichi robi cuda, porywa do tańca od samego początku. Jest to klasycznie funkowe granie, jednak pełne współczesnej mocy i świetnych gości. Oprócz kierownika całego tego rytmicznego szaleństwa, na płycie pojawiają się najlepsi japońscy muzycy jak Soki Kimura z Osaka Monaurail na perkusji, Tetsuta Otachi z JariBu Afrobeat Arkestra na gitarze i Kaztake Takeuchi z A Hundred Birds na klawiszach. Do tego gościnnie usłyszmy wokale Erika Rico oraz Andrei Clarke.


Chyba najlepiej podsumował te płytę sam Bootsy:

Wind me up pa! Ah Bootzilla is here, baby and I just like to send a shout out to my man Roots Soul on his second album. He is givin up the funk. And ah….


Płytę znajdziecie na wszystkich streamingach.


12 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie