top of page

Funkowy rok 2023 już tu jest

Jak co roku pora sprawdzić co nas czeka funkowego przez najbliższe miesiące.

Już w piątek w czasie naszej audycji „What’s Funk?” w Radiu Kampus zagraliśmy pierwsze funkowe nowości tego roku, czyli oficjalnie rok 2023 wystartował.


Po pierwsze, poza podcastem z audycji piątkowej, polecamy naszą nową playlistę na Spotify, gdzie trafiać będą wszystkie świeżynki funkowe. Będziemy ją regularnie updateować, więc sprawdzajcie co nowego. Już teraz znajdziecie tam nowości z ostatniej audycji.

A wśród tych nowości mamy kilka zapowiedzi nadchodzących albumów, na które na pewno warto zwrócić uwagę:


The White Blinds zapowiedzieli płytę PRESHEATECHA! (czyta się pre-she-ate-cha), której premiera już 10 lutego nakładem F-Spot Records. To pochodzące z LA trio od dawna podrzuca nam funkowo-soulowo-jazzowe sztosiki w stylu organowym, więc płyta zapowiada się naprawdę nieźle.


The Allergies w ramach zapowiedzi swojej szóstej płyty udostępnili w piątek EPkę Reconcile, gdzie znalazły się cztery utwory w ich samplowo-soulowym klimacie. Daty premiery nowej płyty jeszcze nie znamy, ale na pewno damy wam znać jak pojawi się info.


Kurt Elling ewidentnie rozsmakował się w groove’ujących klimatach, bo po świetnej płycie nagranej wraz Charliem Hunterem i Butcher Brown, teraz zapowiedział EP Guilty Pleasures, gdzie na oprócz wokalu Ellinga i gitary Huntera za beaty odpowiada Nate Smith! Ta płyta już 17 lutego.


To tylko kilka z zapowiedzi, bo na pewno w najbliższych tygodniach poznamy ich wiele więcej! Zresztą w najbliższy piątek już zagramy kilka nowych rzeczy ;)


Czeka nas też dobry rok koncertowo w Polsce, ale o tym jutro.

33 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page