top of page

Jarecki z nową płytą "Totem"

Oh Yea! W końcu jest nowa płyta od Jareckiego!

4 lata kazał nam czekać na ten dzień, a nie było wcale łatwo, bo kolejne pojawiające się single tylko zaostrzały apetyt.


Totem to 3 solowa płyta w karierze opolskiego funkstera i trzeba przyznać, że zupełnie inna od dwóch poprzednich. Zdecydowanie bardziej soulowa i elektroniczna. Ale czy to znaczy, że gorsza? Musicie ocenić sami. My Jareckiego bierzemy zawsze w ciemno, bo chyba nikt inny w tym kraju nie kuma funku tak podobnie do nas.


Wiadomka, że fajnie byłoby usłyszeć coś w stylu „Dajesz” z poprzedniej płyty, ale my jesteśmy ostatnimi, którzy będą mówić artyście jak ma grać.


To jest Funk, a ten przychodzi w wielu formach.

Informacja prasowa o płycie:


Soulowe zacięcie Jareckiego w pełnej okazałości. Tak alternatywnej płyty nie było już dawno! Jarecki z najnowszym albumem pt. „TOTEM”.


To będzie prawdziwa uczta dla fanów żywych, przestrzennych brzmień, samego artysty, ale nie tylko. Na swojej trzeciej solowej płycie, Jarecki porusza się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, oraz dynamicznymi i energetycznymi, sięgając ponownie do kochanych przez siebie funkowych brzmień.


DNA Jareckiego jest tutaj słyszalne od pierwszych utworów, a warstwa muzyczna i tekstowa nie pozostawia złudzeń. To najlepszy i najpełniejszy album artysty. Artystyczna dojrzałość zapewniła muzykowi jeszcze większą niezależność i swobodne łączenie gatunków. Zaowocowało to albumem bardzo zróżnicowanym stylistycznie o silnym artystycznym wyrazie. Charakterystyczne eklektyczne podejście do muzyki to niski ukłon w stronę grooveowych soulowo-funkowych kompozycji. Osobiste, często wręcz intymne opowieści o miłości, życiu i przywiązaniu do natury. Wrażliwość wyśpiewana w soulowych brzmieniach, a wszystko misternie utkane z dźwięków przemyconych z poprzednich epok.

Płyta ukazała się nakładem Def Jam Records na CD i LP, oraz na streamingach.


Przypominamy też że Jarecki rusza w trasę i m.in. będzie w Warszawie 12 sierpnia!


8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page