top of page

Jest nowa płyta Lettuce

„Unify” to najnowsze dzieło funkowych mistrzów z USA.

Od kiedy w marcu pojawił się pierwszy singiel Gravy Train, którym Lettuce zapowiedziało swoją najnowszą płytę, to przebieramy nogami jak małe dzieci w sklepie z cukierkami. Każde wydawnictwo tej ekipy, to funkowa celebracja, a w tym wypadku pojawiające się kolejno single naprawdę podniosły poprzeczkę wysoko. Zwłaszcza ostatni Keep The Funk Alive nagrany z Bootsym Collinsem!


Teraz w końcu po miesiącach oczekiwania płyta Unify jest już dostępna w pełnej krasie! Szesnaście kawałków, które ociekają gorącym groovem i po za klasycznym funkiem, eksplorują obrzeża hip hopu i soulu. Godzina dziesięć muzy, po której słychać, że grają najlepsi wyjadacze i jednocześnie prawdziwi fani funkowej spuścizny.

Płyta nagrana w Denver’s Colorado Sound Studios domyka również swoistą trylogie zapoczątkowaną krążkiem Elevate (nominowanym do nagrody Grammy) w 2019 roku i kontynuowaną w Resonate w 2020.


Unify możecie kupić na winylu, CD i nawet kasecie w oficjalnym sklepie zespołu, oraz wiadomka posłuchać na streamingach.


6 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page