top of page

Kind & Kinky Zoo z drugim albumem

Na płycie „Swamp!” pochodzący ze Szwajcarii zespół miesza funk, psychodeliczny rock i ambient jazz.

Kind & Kinky Zoo narodziło się jako grupa dzikich zwierząt uwolnionych z klatek. Na swojej pierwszej płycie Released! z 2017 roku, oddali się dzikiej zabawie jaka towarzyszyła nowo nabytej wolności i wypełnili swoją ojczystą Szwajcarie pełnymi groove’u rytmami. Teraz przenoszą się na „bagno” za sprawą nowo wydanej płyty Swamp! i oddają hołd życiodajnej wodzie.

A tak na serio ta czwórka muzyków z Lozanny od lat oryginalnie łączy brzmienia funkowego groove’u z psychodelicznymi dźwiękami gitar i niemal kosmicznym jazzem w formie. Ich funk to wciągający i przestrzenny miszmasz, który za każdym razem zabiera słuchaczy na podróż. Nie inaczej jest na najnowszej płycie, która nawiązując do pełnego życia i rozkładu bagna, odsłania nam ich wszechstronność muzyczną.

Na płycie pojawiają się goście tacy jak samozwańczy król funku Rickey Calloway w soulowym utworze Hot Love, wokalistka La Nefera, MC BluRum13, oraz gitarzysta Thierry Jaccard i skrzypaczka Margaux Malya.


Płyta ukazała się 4 marca nakładem wydawnictwa Funk Night Records i poza wersją digital możecie ją zdobyć na niebieskim winylu.


19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page