top of page

Kool & The Gang wydali nową płytę

"Perfect Union" to pierwsze oryginalne wydawnictwo od prawie 10 lat!

Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni pojawieniem się tej płyty, bo parę miesięcy temu ukazał się singiel Pursuit of Happiness, który ją zapowiedział, ale poza tym jednym wydarzeniem nic więcej o niej nie słyszeliśmy i trochę nam wypadła ta premiera z głowy.


Aż tu nagle w piątek Kool & The Gang pojawili się w naszym Radarze premier :)


Perfect Union jest pierwszym album zespołu od 2011 roku, a za jego produkcje odpowiada jeden ze współzałożycieli grupy Ronald Khalis Bell, który niestety zmarł w 2020 roku.

- Mój brat Khalis napisał singiel Pursuit of Happiness mniej więcej w czasie drugiej kampanii prezydenta Obamy. - mówi Robert "Kool" Bell - To był taki inspirujący czas, że muzyka po prostu z niego wyskoczyła. Zarówno dla niego jak i dla nas wszystkich był to bardzo kreatywny okres. Teraz, kiedy odszedł, nazwa Perfect Union ma dla mnie jeszcze większy sens. Chodzi o nas. Mówił, że jesteśmy koolektywnym geniuszem zespołu Kool & the Gang. Spotkaliśmy się jako dzieciaki i to był „doskonały związek”. Wiedział o tym.


Płyta została wydana w legendarnej wytwórni Omnivore, która głównie specjalizuje się w reedycjach.


Jeden utwór z płyty możecie kojarzyć, ponieważ oryginalnie ukazał się w 2016 roku: Sexy (Where’d You Get Yours).

Ocenę płyty pozostawimy wam, ale jeżeli jesteście ciekawi co Qba o niej myśli, to posłuchajcie naszej audycji "What’s Funk” z 20 sierpnia ;)

8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page