top of page

Legendarny Azymuth na koncercie w Warszawie

Brazylijskie jazz-funkowe trio wystąpi w klubie Jassmine.

Są takie koncerty, których po prostu przegapić nie można, jeżeli dzieją się na naszym podwórku. Do takich na pewno należy jedyny koncert legendarnego zespołu Azymuth, w Warszawie w klubie Jassmine 1 lipca!


Trio Azymuth założyli na początku lat 70. w Brazylii Jose Roberto Bertrami (klawisze), Alex Malheiros (bas i gitary), oraz Ivan Conti (perkusja i instrumenty perkusyjne). Największy sukces osiągnęli na przełomie lat 70. i 80. płytą Light as a Feather, gdzie ukazał się ich największy hit Jazz Carnivale. Do końca lat osiemdziesiątych wydawali płyty w Milestones Records, by później przejść do londyńskiej wytwórni Far Out.

W swojej muzyce mieszają elektroniczny jazz, funk, pop, sambe i tropikalne disco, tworząc styl, który dzisiaj nazywa się „samba doido” czyli szaloną sambą. Ich „ciepłe” brzmienia wpłynęły na całe pokolenia producentów, muzyków i DJi na całym świecie.


Niestety w roku 2012 zmarł oryginalny klawiszowiec Jose Roberto Bertrami i obecnie jego miejsce w zespole zajął Kiko Continentino.


Zespół przyjeżdża do Polski promować płytę ze swoimi wcześniej nie wydanymi nagraniami z lat 70., które ukazały się nakładem Far Out Recordings.


Bilety możecie złapać tutaj https://goingapp.pl/wydarzenie/azymuth/lipiec-2022

A tutaj oficjalne wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/396004602538348


42 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page