top of page

Nowy trailer i data premiery filmu o Ricku Jamesie

W końcu jakieś konkretne info o dokumencie "Bitchin’: the Sound and Fury of Rick James", który już dawno zapowiedziało Showtime!

Już od paru ładnych tygodni przeglądamy internety, żeby zobaczyć czy już gdzieś jest do obejrzenia nowy dokument o Ricku Jamesie pt. Bitchin’: the Sound and Fury of Rick James, który miał się pojawić na Showtime. Jedyne co nam się udawało znaleźć to trailer i informację że był pokazywany na festiwalu Tribeca w czerwcu.

Okazuje się, że nie mieliśmy szansy niczego znaleźć, ponieważ oficjalna premiera będzie dopiero 3 września!


Razem z tą informacją pojawił się nowy trailer, który zapowiada wyjątkowo smakowity film o jednej z najniegrzeczniejszych gwiazd funku.

Rick James jest postacią mocno kontrowersyjną. Nigdy nie ukrywał się ze swoimi poglądami m.in. na temat seksu i narkotyków, a w późniejszych latach swojej kariery trafił do więzienia za "niewłaściwe zachowanie seksualne". Wszystko to jednak przysłoniło znaczenie jego muzyki i artystycznej ekspresji.


Obok Michael Jacksona był pierwszym czarnym artystą, który przebił białą bańkę początkującego w tych latach MTV. Jego otwarte seksualnie stroje, występy i zachowanie dało inspiracje takim artystom jak chociażby Prince (który zresztą był na jednej trasie jego supportem).


Reżyserem filmu jest dziennikarz i promotor kultury hip hop Sacha Jenkins, który był już wcześniej nominowany do nagrody Emmy za film Wu-Tang Clan: Of Mics And Men.

22 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page