top of page

Ostatni projekt Berniego Worrella ujrzał światło dzienne

Zespół Khu.éex' wydał płytę „WOOch”, którą nagrali w 2016 roku.

Bernie Worrell to legendarny pianista i klawiszowiec najbardziej znany ze swojej pracy przy Parliamen-Funkadelic i wielu innych projektach p-funkowego imperium Georga Clintona. Jego oryginalny sposób grania, doczekał się filmów dokumentalnych i wielu opracowań muzycznych, a sam Bernie był rozchwytywany przez wielu muzyków, pragnących dodać jego magię do swojej muzyki.


Worrell pracował też dużo nad własnymi solowymi projektami i zespołami, w których poszerzał horyzonty swojej muzyki. Jednym z takich projektów był zespół Khu.éex', w którym klawiszowiec wraz z Prestonem Singletarym, postanowili połączyć funk z muzyką rdzennych ludów Alaski.

Za nagrania zespół zabrał się w marcu 2016 roku i były one tak owocne, że powstał materiał na aż 4 albumy! Jednak zanim udało się doprowadzić wszystko do końca, plany pokrzyżowała choroba Berniego Worrella i jego śmierć w czerwcu 2016 roku. Jednak zaangażowani w projekt muzycy postanowili dać światu te nagrania, które okazały się największym przedśmiertnym projektem Worrella.


– Ciężko pracowaliśmy, aby ten album był na takim poziomie, na jaki zasługuje Bernie i z którego byłby dumny. – mówi gitarzysta Captain Raab.


Nowy album pt. WOOch, to aż dwie godziny muzyki, która zahacza o funk, spiritual jazz i nawet elementy muzyki filmowej.


Obecnie albumu możecie posłuchać na Bandcampie oraz w formie fizycznej na winylu do kupienia na stronie zespołu.


15 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page