top of page

Piękny soul na nowej płycie Mamas Gun

Londyński zespół prezentuje swoją najbardziej dojrzałą płytę „Cure the Jones”.

Czasem zdarza nam się odkryć jakiś zespół, który wydawać by się mogło, że powinniśmy już znać od dawna. Być może to zwyczajnie pech, a może zagubienie w nadmiarze dobrej muzyki, która wylewa się z każdego zakątka świata. Często jest też tak, że gdy w końcu wpada nam w uszy taki zespół, to jesteśmy mocno zszokowani, że takie wspaniałe dźwięki nam umykały.


Dokładnie tak jest w przypadku angielskiego zespołu Mamas Gun, który wydaje płyty od 2009 roku, a ich najnowsze dziecko, to aż piąta LP!


Kilka tygodni temu na premierach Spotify wyświetli nam się utwór „Party For One”, który wraz drugim singlem „Looking for Moses” był zapowiedzią płyty Cure the Jones. Od tych paru tygodni singiel ten leci w naszej siedzibie na repeacie, a teledysk rozesłaliśmy już wszystkim znajomym!

Jeżeli istnieje soul, który działa na nas jak lep na muchy, to właśnie taki, który w swej słodkości jest równie taneczny co seksowny (jeżeli chcecie przykład z pierwszej ręki, to oczywiście legendarny utwór The Meters „Find Yourself” jest tutaj najlepszym wyznacznikiem). Mamas Gun dokładnie taką muzykę daje nam na swojej nowej płycie!


Jedenaście utworów, które przeniosą was w niebiański zachwyt. Od delikatnych i romantycznych, przez zaangażowane politycznie i społecznie, po taneczne i lekko zakręcone, Cure the Jones oferuje nam pełen wachlarz uczuć. Tylko uważajcie bo można się od niego uzależnić!

Zespół Mamas Gun powstał w okolicach roku 2008 z inicjatywy Andy’ego 'AP' Plattsa, głównego wokalisty, kompozytora i producenta. Obecnie wraz z nim grają David Oliver (klawisze), Terry Lewis (gitara), Cameron Dawson (bas) i Chris Boot (perkusja). Cure the Jones, to już ich piąta płyta a drugą, którą sami wyprodukowali.


Najnowszą płytę znajdziecie na wszystkich streamingach, oraz można ją kupić na CD i winylu.


13 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page