top of page

Powieść „Diakon kontra King Kong” w końcu w Polsce

Książka Jamesa McBride’a pod naszym patronatem od dzisiaj w księgarniach!

To pierwsza taka sytuacja w naszej historii, bo co prawda patronowaliśmy już kilku książkom, ale jeszcze nigdy takiej, którą nasz prezes Qba ściągnął do Polski :)


- Powieść Diakon kontra King Kong Jamesa McBride'a wciągnęła mnie jak oglądanie dziwnej sprzeczki na ulicy, która rozrasta się prawię do rozmiaru zamieszek, a wszystko dlatego, że pijaczek potknął się o drugiego pijaczka. Czyli coś absurdalnego i fascynującego, co ogląda się wręcz z otwartą gębą z niedowierzania. I wszystko to w klimacie przełomu lat 60. i 70. w Nowym Jorku!! – mówi Qba – Pokochałem te powieść od razu i nie omieszkałem się podzielić swoich zachwytem z szefostwem Wydawnictwa Czarna Owca. Na szczęście mój entuzjazm ich przekonał i dzisiaj oficjalnie już mogę wam tę książkę przedstawić.


Pięknie wydana w twardej oprawie powieść Diakon kontra King Kong ukazuje się nakładem imprintu literackiego Echa w rewelacyjnym przekładzie Tomasza S. Gałązki.


Dziejąca się w roku 1969 na fikcyjnym osiedlu Cause w Brooklynie, opowiada historie mieszkańców, którzy byli światkami, jak dobrze wszystkim znany i dziwaczny pijaczek strzelił do młodego dilera narkotykowego. To jedno wydarzenie wywraca do góry nogami życie wszystkich mieszkańców – Afroamerykanów, Latynosów, włoskich mafiosów, policjantów oraz szkockich emigrantów i wrzuca w coraz dziwniejszy wir, w którym ich losy zaplątują się jeden o drugi. Pełna lekko absurdalnego humoru, ciepła i rewelacyjnych dialogów ukazuje świat zupełnie inny od tego, którego się spodziewamy.


Słuchajcie naszej piątkowej audycji „What’s Funk” w Radiu Kampus, ponieważ będziemy mieli dla was egzemplarze powieści do wygrania.

2 czerwca, godzina 20 na 97,1 FM lub www.radiokampus.fm

17 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page