top of page

Premiera książki i pokaz filmu o Mai Angelou

1 czerwca w kinie Luna wyjątkowe wydarzenie poświęcone amerykańskiej ikonie.

Maya Angelou należy do najważniejszych głosów czarnej Ameryki. Jej twórczość pisarska stała się światowym kanonem, a jej działalność na rzecz ruchu praw obywatelskich i afroamerykańskiej kultury przyniosły jej dziesiątki nagród, tytułów i odznaczeń z Narodowym Medalem Sztuki oraz Prezydenckim Medalem Wolności czy nawet Grammy na czele. Była pisarką, poetką, aktorką, scenarzystką, reżyserką, korespondentką, nauczycielką i aktywistką.


Uznanie przyniosła jej seria autobiograficznych książek, w których opisuje swoje życie od małej dziewczynki do dorosłości. Zwłaszcza pierwsza z siedmiu książek pt. Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak, stała się międzynarodowym bestsellerem.


W Polsce książka ta ukazała się już w latach 90., jednak obecnie jest prawie nie do zdobycia. Na szczęście 1 czerwca wydawnictwo Relacja wznawia te klasykę w nowym tłumaczeniu Elżbiety Janoty i jednocześnie zapowiada wydanie pozostałych książek autorki, które wcześniej nie pojawiły się języku polskim.


1 czerwca odbędzie się oficjalna premiera w warszawskim kinie Luna, gdzie dodatkowo wyświetlony zostanie film dokumentalny o autorce Maya Angelou: And Still I Rise z 2016 roku w reżyserii Boba Herculesa & Rity Coburn Whack.


Zdecydowanie polecamy książkę oraz jak macie możliwość to wpadnijcie do kina. Bilety kosztują 20 zł. Więcej info na wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/409156384396200


15 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page