top of page

Questlove zrealizuje film o Sly Stonie

Nienazwany jeszcze film dokumentalny o legendarnym muzyku pojawi się na Hulu.

Od lat zadajemy sobie pytanie – dlaczego nikt jeszcze nie zrobił dokumentu o Sly Stonie? Jest to artysta zgodnie uznawany za wizjonera, który na przełomie lat 60. i 70. zmienił muzykę na zawsze. Jego zespół Sly & The Family Stone zapisał się w dziejach muzyki na zawsze.


W końcu możemy przestać się dziwić, bo właśnie dotarła do nas informacja, że Questlove wyreżyseruje film dokumentalny poświęcony muzyce i życiu Sylwestra Stewarta czyli Sly Stone’a. Film nie posiada jeszcze tytułu, ani daty premiery, ale wiemy że pojawi się na platformie Hulu, a za produkcje odpowiada firma Onyx Collective, która skupia się na ukazywaniu kultur mniej reprezentowanych w szerokich mediach.

Przypomnimy, że Questlove zgarnął w zeszłym roku wszystkie możliwe nagrody, w tym Oscara, za swój debiut reżyserki „Summer of Soul”. Rewelacyjny dokument ukazujący zapomniany festiwal, który odbywał się w Harlemie w 1969 roku. Wśród pojawiających się tam zespołów był m.in. Sly & The Family Stone.

Oficjalna informacja na temat nowego filmu brzmi:

Nagrodzony Oscarem filmowiec Ahmir „Questlove” Thompson wyreżyseruje swój drugi pełnometrażowy film dokumentalny po „Summer of Soul”. Film zbada życie i dziedzictwo Sly and the Family Stone, przełomowego zespołu prowadzonego przez charyzmatycznego i tajemniczego Sly Stone'a. Ten film opowie historię powstania, panowania i upadku jednego z najbardziej wpływowych artystów muzyki pop, a czyniąc to, pokazuje prawdziwą cenę geniuszu.

Czekamy przebierając nogami!

10 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page