top of page

Soul Service zabiera nas na wycieczkę po bloku wschodnim

“Interwizje. East European Visions of Groovy Sound (1969-1982)”, to już dziewiąta kompilacja przygotowana przez warszawski kolektyw DJski.

Zawsze jak pojawia się informacja o nowej składance przygotowanej przez ekipę naszych przyjaciół z Soul Service, to zacieramy ręce i szykujemy uszy na oryginalne muzyczne doznania. A od kiedy połączyli swoje siły z rewelacyjnym wydawnictwem Gad Records, to tylko możemy się spodziewać czegoś nadzwyczajnego.


Nie inaczej jest w tym przypadku!


Już od piątku dostępna jest płyta Interwizje. East European Visions of Groovy Sound (1969-1982), czyli spojrzenie na muzykę groove’ową lat 70. Nie tylko w Polsce, ale w całym bloku wschodnim.

Ekipa Soul Service już od lat przyzwyczaiła nas do tego, że zawsze znajduje takie utwory, które wręcz szokują tym jak są dobre, a przecież nieznane. Począwszy od składanki Polish Funk, a kończąc na ich poprzedniej, wydanej razem z Gad, Kroniki Filmowe. Polish Library Music 1963-78.


Na ich najnowszej płycie wybierzemy się m.in. do NRD, Estonii, Czechosłowacji i oczywiście Polski. Funkowe połamańce, przeplatają się z psychodelicznymi gitarami i soulowymi melodiami.


Tracklista: 1. Günter Gollasch Orchestra – Hollywoodschaukel

2. Skaldowie – Gospel Song

3. Josipa Lisac – Ležaj od suza

4. Velly Joonas & Vstretsa – Stopp, seisku aeg! (I See Red)

5. Marta Kubišová – Jakoby nic

6. Sarolta Zalatnay – Adj egy percet

7. Uschi Brüning & Orchester Günther Fischer – Hochzeitsnacht

8. Tihomir Pop Asanović – Berlin I

9. Olympic – Everybody

10. Bizony – Wąski przełyk wieloryba

Płyta już do kupienia na CD, a jeszcze w tym roku pojawi się również na winylu: https://kultowenagrania.pl/produkt/va-interwizje-east-european-visions-of-groovy-sound-1969-1982-cd/


My zapraszamy też w najbliższy piątek do naszej audycji „What’s Funk”, gdzie gościem będzie Burn Reynolds z Soul Service. Opowie o powstawaniu najnowszej kompilacji i oczywiście zagramy część utworów. Startujemy o godzinie 20 tylko w Radio Kampus.

20 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page