top of page

Szwedzki funk atakuje!

M-Rock & Wefunky Band z płytą „Celebration” nie biorą jeńców.

Emrik M-ROCK Larsson w Szwecji dobrze znany jest wszystkim funkowym ludziom. My usłyszeliśmy o nim w zeszłym roku, kiedy zebrał ośmioosobową ekipę równie funkowych wariatów i założyli Wefunky Band. Kolektywna energia tej ekipy uderzyła nas w ryj niczym gorąca para uchodząca z rozgrzanego parkietu prosto w zimny świat. Każdy kolejny singiel jaki pojawiał się po drugiej stronie Bałtyku podgrzewał atmosferę, aż w końcu otrzymaliśmy gorący długogrający placek w postaci płyty Celebration.

Pełno na tej płycie inspiracji dobrym klasycznym funkiem, który łamie karki i kręci tyłkami. Znajdziecie klimaty rodem z najlepszych płyt Parliament, ale wszystko to zalane oryginalnym sosem Szwedzkiej ekipy. Przy takich utworach jak „Stomp Your Feet” raczej mało kto ustoi w miejscu, a „Ordinary Funk People” to tytuł przewrotny, bo nic zwykłego w tej funkowej ekipie nie ma.


Celebration, to już trzecia płyta w dorobku M-Rocka, który od ponad dekady serwuje Szwedom funkowe kąski. Zajrzyjcie na jego Bandcamp po więcej dobroci.


Nową płytę można kupić na winylu (w dwóch kolorach), kasecie i oczywiście posłuchać na streamingach.


29 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page