top of page

„The Breaks” to płyta na którą bardzo czekaliśmy!

Jules Buckley wraz z jego Heritage Orchestra i na dokładkę perkusyjni mistrze z Ghost-Note dali nam płytę pełną miłości do funku.

Od kiedy tylko pojawił się pierwszy singiel zapowiadający płytę The Breaks było wiadomo, że czeka nas coś grubego. No bo jak inaczej określić taki zestaw artystów, grających legendarny sztos jakim jest utwór Apache, oryginalnie nagrany przez Incredible Bongo Band?


Jules Backley jest wielokrotnie nagradzanym kompozytorem i aranżerem, który od zawsze stara się połączyć muzykę klasyczną z popularną. Stąd pojawił się pomysł założenia w 2004 roku Heritage Orchestra, czyli wprowadzenia orkiestry do klubu!


Do współpracy zaprosili jeszcze rewelacyjny zespół Ghost-Note pochodzący z Teksasu, który specjalizuje się w perkusyjnych funkowych rytmach i którego najbardziej znaną kolaboracją jest współpraca ze Snarky Pappy.

Cała trójka postanowiła podzielić się swoją miłością do muzyki, na której wyrosła kultura hip-hop z głównym naciskiem na breakdance i DJing. To przy tych utworach tworzył się jeden z filarów hip hopu jakim jest breking i to na tej muzyce pierwsi turntabliści uczyli się skreczować, a na samplach z tych utworów powstawały pierwsze beaty dla młodych raperów.


Oprócz wspomnianych Apache, na płycie usłyszymy aż 15 klasycznych utworów, bez których dzisiejsza muzyka brzmiała by zupełnie inaczej. Są to m.in. Give It Up Or Turn It Loose, Get On The Good Foot Jamesa Browna, More Bounce To The Ounce Zapp (z gościnnym udziałem Mr Talkboxa), czy It’s Just Begun Jimmy Castor Bunch z rewelacyjną solówką Kamasiego Washingtona.


Jeżeli kochacie funk i hip-hop, to te kawałki powinny być dla was jak alfabet, bez którego nie da się zrozumieć całe kultury.


Za produkcje płyty odpowiada Chris Wheeler.


4 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page