top of page

The Temptations świętują 60. lat na scenie

Rok 2021 był okrągłym jubileuszem w twórczości legendarnej grupy i z tej okazji wydali nową płyta „Temptations 60”.

Powiedzieć, że The Temptations są ważnym zespołem w historii muzyki to jak nic nie powiedzieć. Grupa, która powstała sześćdziesiąt lat temu w legendarnej wytwórni Motown, szybko stała się numerem jeden przodując na listach przebojów. Mimo że od początku wybijali się taki utworami jak My Girl czy Ain't Too Proud to Beg ich triumfalny pochód po świecie muzyki rozrywkowej zaczął się jednak dopiero gdy grupę wziął pod swoje skrzydło Norman Whitfield. Za utwór Cloud Nine otrzymali nagrodę Grammy w 1969 roku jako pierwszy zespół z wytwórni Motown, a ich brzmienie stało się początkiem psychodelicznego soulu.


Do oryginalnych założycieli pięcioosobowej męskiej grupy wokalnej należą Otis Williams, Elbridge "Al" Bryant, Melvin Franklin, Eddie Kendricks oraz Paul Williams. Jednak skład zespołu zmieniał się dosyć często i warto wspomnieć takich wokalistów jak David Ruffin, Dennis Edwards, Richard Street, Damon Harris, Ron Tyson, czy Ali-Ollie Woodson.


Mimo, że Temptations są najbardziej znani ze swoim dokonań muzycznych w latach 60. i 70., to grupa nigdy nie przestała występować i nagrywać. W latach 80. współpracowali m.in. z Rickiem Jamesem i możena ich usłyszeć chociaż by jako chórki w jego największym hicie Super Freak.


Dzisiaj do zespołu należą Otis Williams, Ron Tyson, Terry Weeks, Willie Greene i Tony Grant. Otis, który świętował w zeszłym roku 80. urodziny jest jedynym członkiem z pierwszego składu.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku zespół zapowiedział wydanie specjalnej jubileuszowej płyty z samymi oryginalnymi nagraniami. Temptations 60 jest jednocześnie ukłonem w stronę dawnych brzmień i świetności zespołu, ale i krokiem w przyszłość dzięki nowoczesnym brzmieniom i gościom.


Pierwszym singlem promującym to wydanie był utwór Is It Gonna Be Yes Or No, którego kompozytorem i producentem jest legendarny przyjaciel zespołu z Motown Smokey Robinson.

Poza tym na pycie znalazły się utwory napisane i wyprodukowane przez pozostałych członków Temptations oraz takich wieloletnich współpracowników jak Narada Michael Walden czy Dave Darling.


Jak to zawsze w ich nagraniach, płyta jest mieszanką miłosnych ballad z ważnymi utworami i tanecznymi brzmieniami.


Płytę znajdziecie na wszystkich platformach streamingowych.


21 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page