top of page

Trzeci album Taniki Charles

Kanadyjska wokalistka prezentuje album „Papillon de Nuit: The Night Butterfly”.

Tanika Charles, której utwór „Endless Chain” z jej pierwszej płyty, zawładnął nami na wiele miesięcy, wydała na początku kwietnia nowy album. Papillon de Nuit: The Night Butterfly to już jej trzeci solowy krążek, który również ukazuje się nakładem włoskiego Record Kicks.


Charles jest kanadyjską wokalistką, której dokonania przyniosły jej m.in. nominacje do nagród Juno i Polaris (kanadyjskich odpowiedników Grammy), a jej charakterystyczny głos jest dzisiaj znany każdemu miłośnikowi szeroko pojętej muzyki soul i funk.


Nowa płyta jest zdecydowanie bardziej eklektyczna od wcześniejszych nagrań, ponieważ nie tylko usłyszymy na niej klasyczne soulowe brzmienia, ale również elektroniczne dźwięki, oraz rap wykonaniu zaproszonej do współpracy mc DijahSB.

Tytuł jest francuską nazwą ćmy, czyli stworzenia które w nocy zaczyna szybować, ale najczęściej jest zauważana dopiero gdy pojawia się w blasku świateł. Tanika tak opisuje te inspiracje:

- Zawsze uważałam, że to dziwny owad. Kiedyś w Paryżu przyjaciel uderzył jedną a ja zapytałem: „Czy to była ćma?”. Odpowiedział: „Nie, to papillon de nuit”. Pomyślałem, że to najpiękniejszy opis tego często lekceważonego stworzenia. Kiedy później dowiedziałem się o związanej z tym symbolice, poczułem, że naprawdę mówi to zarówno o mojej własnej sytuacji, jak i o tym, przez co wszyscy przechodzimy.


Płyta jest do kupienia na winylu, CD i do posłuchania na streamingach.


19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page