top of page

What’s Funk? 29.10.2021 - Kinda Get Funky

Oto co nowego słychać w Funku!

Ponownie mamy dla was godzinny zestaw nowości funkowych, plus dwa utworu jubilata Bootsy'ego Collinsa, który w zeszłym tygodniu skończył 70. lat.


Z nowości zaczynamy wszystko EPką od angielskiego składu Mulvey's Medicine, którzy zbierają wydawane od zeszłego roku single w jedno wydawnictwo. Dla was ich ukłon w stronę Prince'a.


Potem przechodzimy do klimatów boogie i nufunk, które otwiera nowa płyta ukazująca się nakładem The Sleepers RecordZ pt. Make The Party Great Again francuskiego duetu Leopard DaVinci & Louis 707. W tych klimatach Europa zdecydowanie rządzi w tym tygodniu, bo kolejna artystka to Niemiecka wokalistka Mishell Ivon, a później lądujemy już w naszym piękny kraju za sprawą nowego zestawu poppingowych nut od Pitza!


To nie koniec dzisiejszej reprezentacji polskiego funku, ponieważ kolejny utwór, to debiutujący w naszej audycji zespół Sun Followers, którzy zaprosili do współpracy naszego przyjaciela L'inarda i nagrali razem utwór Psychofunk.


Do USA zabiera nas ponownie DJ Harrison z singlem zapowiadającym płytę Tales from the Old Dominion, której premiera już 3 grudnia, a nową EPkę wydali za to Stone Foundation.


Dwa kolejne kawałki, to już klasyczny Bootsy Collins ze swoim zespołem Bootsy's Rubber Band. Sto lat jeszcze raz!


Kolejna nowość zabiera nas do Rosji, skąd pochodzi zespół The Diasonics i których nowi singiel ukazał się nakładem Record Kicks. Kolejny utwór chcieliśmy już wam puścić w zeszłym tygodniu, ale jeszcze nie było go w ogólnej dystrybucji. To mało jeszcze znany zespół Brothers of My Uncle, który ewidentnie potrafi dowalić niezły groove! W tym nowym singlu zaprosili jeszcze do współpracy m.in. Swatkinsa na klawiszach.


A jako że w ten weekend było Halloween, to nie może też zabraknąć czegoś strasznego ;) Tym razem zapewnia nam to utwór This Is Halloween od Elephant Wrecking Ball.


Kończąc mamy dla was nowy singiel od kultowego już zespołu Incognito, który świętuje właśnie swoje czterdzieści lat na scenie, oraz nowe nagrania Cory'ego Wonga, których dokonał w studiach Paisley Park w Minneapolis.


Funkowego tygodnia!


01- Mulvey's Medicine - The Jam Formerly Known As The Prince Jam

02- Leopard DaVinci & Louis 707 - Kinda Get Funky

03- Mishell Ivon - #DGGASPBXX

04- PITZO - Popping Shots 4 - Shot One

05- Sun Followers - Psychofunk

06- DJHarrison - Be Better

07- Stone Foundation - Now That You Want Me Back feat. Melba Moore

08- Bootsy's Rubber Band - Psychoticbumpschool

09- Bootsy's Rubber Band - Hollywood Squares

10- The Diasonics - Gurami

11- Brothers of My Uncle - Cinnamon Babka feat. Swatkins, David James, Tane

12- Elephant Wrecking Ball - This Is Halloween

13- Incognito - You Are In My System feat. Bluey

14- Cory Wong - Assassin (The Paisley Park Session)


8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page