top of page

Wystawa obrazów George’a Clintona w Nowym Orleanie

Jeżeli nie wiedzieliście, że założyciel P-funkowego imperium jest malarzem, to teraz macie okazje poznać jego twórczość.

Wszyscy znamy George’a Clintona jako muzyka, producenta i założyciela zespołów Parliament i Funkadelic. Ojca chrzestnego funku i jedną z najbardziej celebrowanych postaci we współczesnym biznesie muzycznym. Okazuje się, że papa George również w wolnych chwilach zajmuje się malowaniem i sztuką.


Od 2 października w Nowym Orleanie odbędzie się pierwsza solowa wystawa jego prac o nazwie Free Your Mind, na której będzie można zobaczyć jego obrazy i rysunki. Obok najnowszych prac powstałych w czasie pandemii, będą również prace z ostatnich trzydziestu lat, ukazując pełny obraz twórczości Clintona jako artysty audiowizualnego.

Blacks Live Masterfully; 2020

W swojej twórczości malarskiej George Clinton rozwija świat znany z jego muzyki. Pojawia się m.in. „Atomic Dog”, czy słynny „Mothership”, a tematyka i forma jest równie eklektyczna jak nagrania Funkadelic czy Parliamentu.


- Dorobek Clintona jako artysty wizualnego, jest równie pełen przygód i eklektyczny jak jego muzyka” - mówi Spring McManus, który zarządza sprzedażą prac wizualnych Clintona. - Jego rytm i energia przekładają się na liryczne kompozycje o szerokich formach.


Wystawa będzie do zobaczenia w SPILLMAN | BLACKWELL Fine Art w Nowym Orleanie i będzie można ją oglądać do 3 listopada, co zbiega się z 80. urodzinami artysty i triennale sztuki współczesnej Prospect 5.

Imagined; 2020

Pod tym linkiem możecie zobaczyć część z prezentowanych prac: https://www.spillmanblackwellart.com/artists/george-clinton

2 wyświetlenia
bottom of page